Leden 2012

Junjou romantica // Junjou romantica 2 - recenze

1. ledna 2012 v 19:40 | Shinara-chan -^^- |  JR: Recenze

Originální název: Junjou Romantica / Junjou Romantica 2
Anglický název: Pure Romance / Pure Romance 2
Žánr: romantika, komedie, shonen-ai (yaoi)
Počet epizod: 1. řada - 12 dílů, 2. řada - 12 dílů
Stav: dokončeno

Recenze:
Toto anime má tři hlavní dějové linie, které jsou mezi sebou navzájem propojené.
První příběh nese název Junjou romantica. Takahashi Misaki je obyčejný osmnáctiletý, podprůměrný student, který by se rád dostal na svou vysněnou vysokou školu - shodou okolností nejlepší v okolí. Stejnou školu, na kterou se dostal i jeho starší bratr Takahiro. Ale ve stejný okamžik zemřeli i jejich rodiče za příčin autonehody a Takahiro se rozhodl vzát se školy a postarat se o malého Misakiho. Misaki má však ale problém - je to hloupý tele, až děsivě přitahující všechny členy Usamiho rodiny s hrozným prospěchem. Na to, aby měl vůbec nějakou šanci uspět potřebuje doučování, nacož mu jeho bratr sežene soukromého učitele, svého nejlepší kamaráda, Akihika Usamiho, přezdívajíc Usagi. Misaki neodmítne - vlasně ani nemá moc na výběr - a vydá se do jeho bytu, o velikosti rodinného domu. Sebere první román, co mu příjde pod ruku a dostane amok. Rozrazí dveře od Usagiho ložnice a začne křičet všechny nadávky, které ho napadnou. V tu chvíli však ještě neví, že Usagi mívá po ránu otřesnou náladu a než se Misaki stihne rozkoukat, bude přiznásilněn. A ačkoliv tvrdí, jak hrozně to nemá rád, všichni víme, že se mu to líbí a v dalším průběhu děje na to začne přicházet i sám Misaki. Začne přicházet na to, že má tohohle spisovatele gay-porn románu s úchylkou na všechno vycpané vlastně rád, čím dál tím víc. Jak by taky ne, když mu pomůže dostat se na jeho vysněnou školu. Nedlouho poté se Misakiho bratr ožení a odstěhuje, tak je Misaki hozen na krk Usagimu. A i když si při prvním setkání oba mysleli, že to spolu nevydrží a dělají to jen kvůli Takahirovi, ani jeden z nich teď nedokáže žít bez druhého.

Druhý příběh se jmenuje Junjou Egoist a vypráví příběh o Kamijou Hirokim, který se utápí ve své minulosti. Jednoho dne ho právě v takové náladě se slzami v očích nachytá o pár let mladší a o pár desítek vyšší chlapec jménem Kusama Nowaki. Požádá Hirokiho, aby ho doučoval a ať už neléhá jak chce, Hiroki odmítá. Ještě se nesmířil s tím, že ho Usagi nechce - ačkoliv ten mu to do očí vlastně nikdy neřekl- . Ale jelikož Nowaki je neodbytný a Hirokiho doslova stalkuje, je nakonec donucen souhlasit. V den, kdy se potkali, se Hirokiho život obrátil vzhůru nohama, ale v den kdy začal s Nowakiho učením - ačkoliv to sám ještě netuší nebo si to nechce přiznat- se do něj zamiloval. Hiroki si nakonec dokáže přiznat, že Nowakiho miluje a když to přizná i jemu, začnou spolu spát. A ačkoliv je v jejich vztahu čeká ještě dost překážek, jako například v podobě Nowakiho odjezdu na Ameriky,mezi těmi dvěmi se dočkáte těch nejdojemnějších scén z celého anime a ty dva to nějakým záhadným způsobem stejně vždy svede dohromady.

Jako třetí a zároveň poslední příběh tu máme Junjou Terrorist. Ptáte se proč ten název? Náš milý, lehce úchylný, dřívě ženatý vysokoškolský profesor Miyagi Yuu tak nazval chlapce jménem Takatsuki Shinobu - který je shodou okolností mladší bratr jeho bývalé ženy a uječený, teprve osmnáciletý spratek - teroristou hned poté co se mu vecpal do života s tím, že jejich osudem být spolu. Jenže v tom je trochu problém. Miyagi by mnohem radši do postele dostal Hirokiho, se kterým také zdílí kabinet, takže od toho nejsou moc daleko. Ale nebojte, ono mu včas dojde, že vlastně jede po Shinobum.